Ovládání domácnosti
snadné, intuitivní, odkudkoliv

Vše na jeden dotek

Nic není jednoduššího, než při odchodu z bytu zmáčknout jedno tlačítko – Odcházím poslední. Systém sám všude pozhasíná, zkontroluje nezavřená okna a ztlumí topení.

Ovládání tlačítky

Jako základní způsob ovládání použí vá systém IQ house® tlačítka, nebo chcete-li vypínače, které jsou běžně instalovány jako standardní vybavení elektrorozvodů. Tyto vypínače jsou v rámci instalace systému IQ house® vybaveny moduly, které dokážou rozlišit různé ovládací stavy od jednoduchého zapnutí a vypnutí přes regulaci intenzity (např. při dlouhém stisku stmívání a podobně) až po možnost nastavení a ovládání celých světelných scén. Nastavení a přiřazení jednotlivých funkcí se provádí v jednoduchém programu na počítači. Do sortimentu systému IQ house patří také bezdotykové kapacitní ovládací tlačítka. !!!OBR

Ovládání z terminálu

V každém domě nebo bytě může být za hlavními dveřmi k dispozici ovládací terminál s dotykovým displejem. Na displeji najdete ovládání celého bytu od A do Z.

Jedním stiskem funkce Odcházím poslední Vám umožní aktivovat Zabezpečovačku a systém sám všude zhasne, vypne varnou konvici, či zapomenutou žehličku a poukáže na otevřená okna a nastaví zabezpečovací zařízení.

Ovládání z mobilního telefonu

Na mobilním telefonu jsou k dispozici stejné možnosti jako při ovládání z PC, televize nebo terminálu. Všechny možnosti ovládání jsou řešeny pomocí jednoduché a jednotné grafiky a zaručí snadné a intuitivní řízení funkcí vašeho domova. S mobilem v kapse je ale vše rychlejší a pohotovější. I proto si můžete nechat posílat na mobil případná varování ze zabezpečovačky nebo zprávu o tom, že Vaše dítě je ze školy v pořádku doma.

Ovládání z internetu

S pomocí internetu, tedy z kteréhokoliv notebooku nebo osobního počítače, je možné zjistit co se u Vás doma děje, prohlížet on-line kameru nebo spustit záznam ze včerejška. Systém tak lze ovládat takzvaně na dálku a třeba než se vrátíte domů z lyžovačky, můžete včas zatopit.

Ovládání z počítače

Ovládání systému IQ house® je jednoduché a intuitivní. S programem na PC si mimo jiné můžete sami vytvářet nové světelné scény, měnit režim vytápění a ostatní nastavení podle toho jak se Vám zlíbí.

Ovládání z televize

Systém IQ house® je vybaven i rozhraním pro napojení na domácí multimediální stanici. Pomocí televize a s použitím běžného televizního ovladače lze zhasínat a rozsvěcet jednotlivá světla nebo světelné okruhy, aktivovat světelné scény, kontrolovat a nastavovat topení v jednotlivých místnostech, prohlížet on-line kameru zvonkového tabla u hlavního vchodu.